מיתוג עסקי - עיצוב כרטיס ביקור

כרטיס הביקור הינו אחד מאמצעי הפרסום החשובים ביותר בידכם כאנשי מקצוע. כרטיס הביקור שלכם הוא מה שיזכיר אתכם לאותו לקוח פוטנציאלי כאשר הוא חוזר הביתה אחרי יום עמוס פגישות ומנסה להזכר את מי פגש ואיזה מענה הוא יכול לקבל מאותו אדם. הכרטיס הוא זה שיתפוס את עין הלקוח כאשר אחרי כמה חודשים הוא נזכר פתאום שהוא צריך איש מקצוע, ויעבור על כרטיסי הביקור שאסף במשך התקופה האחרונה ונמצאים בערימה במגירת שולחן העבודה. 

כרטיסי ביקור מעוצבים וייחודים.

מעל לכל, כרטיס הביקור שלכם משקף אתכם, כאנשים וכאנשי מקצוע. לכן, כאשר אני באה לעצב את כרטיס הביקור שלכם, חשוב לי קודם כל לשמוע מכם מה אתם רוצים, איך אתם מדמיינים את הכרטיס שלכם, איך הוא ישקף הכי טוב אתכם ואת המסר שאתם רוצים להעביר. בתהליך עיצוב כרטיס ביקור, זוהי נקודת ההתחלה שממנה אני יוצאת לדרך שבסופה מתקבל כרטיס ביקור מעוצב - המושלם בשבילכם.

 

 

 

Show More

קלישיאתי עד כמה שזה נשמע - אנחנו אכן חיים בעידן דיגיטלי. הדבר בולט מאוד בעולם העסקי, בו אנו נסמכים יותר ויותר על פרסום במדיה המקוונת, ופחות על פרסום פיזי ומוחשי (כגון חלוקת פליירים, חוברות קופונים וכדומה). הפנייה ללקוחות שלנו נעשית היום באמצעות אתרי האינטרנט שלנו, בעמודים העסקיים בפייסבוק, דרך מודעות ממומנות ברשת החברתית, פרסום בגוגל או רשימות תפוצה במייל.

 

אבל ישנם דברים אשר אין תחליף למוחשיות שלהם, ולא משנה עד כמה וירטואלי העולם יהפוך להיות. בחיי היום יום יהיה זה ספר טוב, אשר אין תחליף להחזקתו ביד ודפדוף בין דפיו הכתובים שחור על גבי לבן. בעולמנו העסקי אלו כרטיסי הביקור אשר למרות הכל, עדיין לא נס ליחם.

 

אז למה לי בעצם כרטיס ביקור?

 

1. הזדמנות להצהרה ויזואלית - השניות הראשונות בהן לקוח פוטנציאלי לוקח את כרטיס הביקור שלכם לידיו ומתבונן בו, הן שעושות את האימפקט החשוב ביותר. הדבר הראשון שהוא ישים לב אליו הם  לא הפרטים הכתובים על הכרטיס, אלא דווקא עיצובו ומכלול האלמנטים הוויזואליים. העיצוב הוא זה המייצר את התחושות הראשונות בנוגע לכרטיס, ובהשלכה ישירה, בנוגע לעסק שלכם. עיצוב כרטיס ביקור בצורה המתאימה ביותר לעסק שלכם, ישפיע על הנכונות של הלוקח אותו להיות לקוח שלכם.

 

2. אפקט השמירה בארנק - מכירים את זה שאתם זוכרים שפגשתם איש מקצוע מסויים שעשה עליכם רושם מעולה, וכמה חודשים אחרי זה אתם פתאום נתקלים בסיטואציה שמצריכה את שירותיו, אבל אין לכם ולו שמץ של זיכרון איך קוראים לו או לעסק שלו? אז אתם מתחילים לנסות לנחש, לחפש בגוגל, בפייסבוק. עכשיו תחשבו על הסיטואציה ומה היה קורה אם כרטיס הביקור שלו היה מונח לכם בארנק, או סתם ככה בצד במגירה של שולחן העבודה. כי הרי כשפגשתם אותו הוא עשה עליכם רושם מקצועי כל כך טוב שהחלטתם לשמור את כרטיס הביקור שלו בצד, "למקרה ש...". והנה המקרה הגיע, וכל שעליכם לעשות זה למצוא את אותו כרטיס ביקור וליצור קשר. ועכשיו תחשבו על המצב ההפוך - שאתם הם אנשי המקצוע והלקוחות שלכם הם אלה ששמרו את כרטיס הביקור שלכם בארנק ויוצרים אתכם קשר חצי שנה אחרי הפגישה.

 

3. תזכורת לקיומכם - לפעמים אתם פוגשים את הלקוח הפוטנציאלי שלכם בסיטואציה בה הוא מרגיש מוצף, ולא יכול באמת להקדיש לכם ולעסק שלכם את תשומת הלב המלאה. במפגש נטוורקינג, בכנס שיווקי עם עשרות דוכנים, בכנס עסקי. כרטיס הביקור שלכם נאסף על ידו ומושם בצד, ביחד עם כל שאר הפרסומים שהוא אסף באותו אירוע. ואז, אחרי כמה ימים, או  שבועות, או אפילו אחרי כמה חודשים, הוא עושה סדר ונתקל בכרטיס הביקור שלכם. העיצוב של הכרטיס שתופס לו את העין גורם לו לעצור ולהתעמק עוד כמה שניות, ולהיזכר במפגש עמכם ובפוטנציאל העסקי שהצגתם לו. בזכות הכרטיס, יש לו אפילו עכשיו בשלוף את כל הפרטים שלכם על מנת ליצור אתכם קשר.

 

4. בסופו של יום, כרטיס ביקור מהווה עדיין את הדרך הטובה ביותר למסור את הפרטים העסקיים שלנו לאדם שאנחנו פוגשים פנים אל פנים. תחשבו על כל אותן סיטואציות שתוארו בנקודה הקודמות - מפגשים עסקיים, כנסים, אולי אפילו סתם בעת המתנה בתחנת אוטובוס או בסידורים בקניון (שני המקרים האחרונים קרו לי אישית!). אתם פוגשים אדם שמתעניין בעסק שלכם, ואתם רוצים למסור לו את פרטי ההתקשרות שלכם. במקרה הטוב הוא יכניס את מספר הטלפון שלכם לאנשי הקשר במכשיר הנייד שלו, כדי ליצור עמכם קשר מאוחר יותר (אם לא ישכח). במקרה הפחות טוב, תנסו נואשות למצוא חתיכת נייר ועט כדי לרשום את מספר הטלפון שלכם ואת כתובות אתר האינטרנט והעמוד העסקי בפייסבוק. מה יותר קל מלשלוף את כרטיס הביקור שלכם (שחובה שתמיד ימצא צמוד אליכם) ולמסור אותו לאותו לקוח פוטנציאלי?

 

אז נכון, כולנו היום שקועים כל כך בעולם הוירטואלי, שאנחנו מרגישים שהוא שואב אליו גם את הפן השיווקי העסקי שלנו. אבל בל נשכח שבסופו של יום אנחנו עדיין חיים בעולם "אמיתי" ופוגשים בו אנשים אמיתיים, לא רק דרך מסכי המחשב. ובמפגש האישי הזה, באחד על אחד, פנים אל פנים, כרטיס הביקור משחק תפקיד חשוב מאוד בהצגה העסקית שלנו. וכרטיס ביקור אשר מעוצב אישית עבורכם, בצורה המתאימה ביותר לעסק שלכם, יוכל לעשות עבורכם את כל ההבדל.

 

 

 

  • אסנת קדמי - עיצוב אלבומים דיגיטליים
  • אסנת קדמי - בניית אתרי תדמית בוויקב

עיצוב ובניית אתר: אסנת קדמי - Kinspirit Designs
053-7163897  |  kinspirit.designs@gmail.com 

 

כל הזכויות של תוכן אתר זה שמורות לאסנת קדמי (C)