הבלוג העיצובי של אסנת קדמי

פשוט להקשיב ללקוח שלך

January 8, 2016

 

אחת השאלות הבסיסיות שיועצי שיווק תמיד שואלים היא - מה מייחד אותך מאחרים? ובכן, יש שיענו שהסגנון העיצובי שלהם מיוחד, יש שיענו שהידע האקדמאי שלהם מעניק להם יתרון ויש שיאמרו ששנות הנסיון שלהם מבדלות אותם מאחרים. התשובה שלי היא תמיד אחת - ההקשבה שלי ללקוח. זה עלול אולי להשמע לכם קלישאתי, אבל זוהי פשוט האמת.

 

כאשר אנחנו פונים לאיש מקצוע (יהיה זה מעצב, מורה, מטפל או אפילו רופא), אנחנו בעצם אומרים לו - אנחנו צריכים משהו וחושבים שאתה תוכל לעזור לנו להגיע אליו. אנחנו סומכים עלייך שעם הידע, המקצועיות והיכולות שלך, תביא אותנו למקום שבו אנחנו רוצים להיות. וזוהי אחריות רבה, האמון הזה שניתן בנו כאנשי מקצוע. משום שהאדם שמולנו נותן לנו את הכוח לשנות את החיים שלו. לפעמים במשהו קטן, לפעמים במשהו גדול, אבל תמיד במשהו חשוב.

 

כמי שמגיעה עם רקע מעבודה סוציאלית (הנה נגלה לכם פרט קטן שלא ידעתם עליי), מבחינתי הדבר הבסיסי והחשוב ביותר הוא ההקשבה לאדם שנמצא מולי. אתם מגיעים אליי עם התחושה הפנימית הזאת של מה שאתם מחפשים וצריכים. אז נכון, אני מביאה את הידע, החשיבה והיכולות העיצוביות שלי. אבל בסופו של יום העיצובים שלי באים להגשים את מה שאתם חולמים עליו. לכן התהליך העיצובי חייב להיות תהליך משותף של הליכה יד ביד, עד שתגיעו לתוצר המושלם בשבילכם. גם אם זה אומר שזה יקח קצת יותר זמן, גם אם זה אומר שיהיו יותר סקיצות ממה שחשבנו בהתחלה - הדבר הכי חשוב הוא שאתם תצאו בסוף התהליך עם המוצר המושלם בשבילכם. ולזה נוכל להגיע, ביחד, בזכות ההקשבה והיכולת שלי להתחבר למה שחשוב לכם. זה מה שמייחד אותי, והופך אותי למעצבת הנכונה ביותר בשבילכם.
 

Please reload